גלישת גלים - הפן הבטיחותי

גלישת גלים יכולה להיות פעילות מהנה ובריאה שתעסיק את ילדכם בצורה חיובית ומערבת בימי החופש הגדול, החגים ובמשך כל השנה. מדובר בספורט שמפתח מגוון כישורים מוטוריים, ריכוז, כושר גופני ושיווי משקל. יחד עם היתרונות הגדולים של גלישת גלים חשוב להקפיד על בטיחות שכן הים עלול להוות מקום מסוכן ללא הקפדה על כללי הבטיחות לגלישת גלים

ישנם מספר אמצעים וכללי זהירות שאנו מקפידים עליהם בקייטנה על מנת ליצור  חווית גלישה בטוחה. עוד לפני שמתחילים את לימוד הגלישה במים, אנו דואגים לעביר ידע אודות הים עצמו ונתיבי הזרמים והסחף הקיימים בחוף – חוסר ידע לגביהם אחראי למקרי טביעה של מתרחצים, בעיקר בשל פאניקה ואפיסת כוחות.

יש לזכור שאסור להתנגד לזרמי הסחף משום שהם חזקים יותר. הטכניקה הנכונה והבטוחה להתמודדות עם התופעה, היא לתת לסחף להוביל אתכם פנימה ואז כשהוא נחלש יש לחתור ימינה או שמאלה במקביל לחוף בצורה מעגלית ולהגיע אל החוף בביטחה.

 

מערבולות -  מערבולת נוצרת כאשר כוחות שונים כמו תנועת רוחות חזקות, זרימה חזקה של מים או כוחות של גאות ושפל גורמים למים לנוע במעגל. גוף שייקלע אל תוך המערבולת עלול להימשך אל ליבה ואל עומק המים. גם כאן חשוב לא להיכנס לפאניקה והדרך היא לצלול אל פנים המערבולת ולהשתחרר ממנה בעומק המים במיקום בו היא נחלשת ואז לצאת החוצה מתוך המערבולת ולעלות אל פני המים.

 

השפעות שיש לשוברי הגלים בחוף - שוברי הגלים סופגים את אנרגיית הגלים ויוצרים חוף נוח יותר לרחצה. אך אסור לנו לטעות ולהיות שאננים - שוברי הגלים יכולים גם להגביר את זרמי המים בחוף.

 

דרכי הבטיחות של המועדון:

 

  • אנו מקפידים על גודל הקבוצה. במועדון  שומרים על קבוצה בגודל הנכון ליחס המדריכים/חניכים. 

  • המדריכים שלנו עברו את כול ההסמכות הדרושות על ידי משרד החינוך ומד"א במתן עזרה ראשונה.

  • המדריכים מקפידים על שתיית מים סדירה ושימוש קבוע בקרם הגנה מהשמש לאורך כול בטוחה ככול האפשר.

  • קייטנת הגלישה מתבצעת ברצועת חוף ייעודית ללימוד גלישה.

  • המדריכים מוודאים שהגלשנים מחוברים היטב לכול ילד באמצעות רצועה ייעודית ומדגישים את העובדה שהגלשן יכול להוות בכול רגע נתון גלגל הצלה של ממש ברגע של מצוקה. 

  • הגלשנים המשמש אותנו להדרכות, מותאמים לגיל החניכים ומיוצרים מחומר רך.

מחנה גלישה

גלישת גלים, בטיחות, אתגר והנאה

תגובות גולשים

לקבלת פרטים נוספים והרשמה - צרו איתנו קשר.

אסף - 050-8212630

או מלאו את הפרטים שלכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

תודה על פנייתך!