כמה נקודות חכמות לאופן בו עלינו לאמן את גופינו לקראת ובעת גלישת גלים. האנטומיה וקבוצות השרירים שפועלות בגלישת גלים, הכנה והתייחסות נכונה אל גופינו:

 

מתיחות וכושר גופני - עלינו להכיר את גופינו בבואנו לעסוק בגלישת גלים, ולאמן אותו, ללא הפסק, בקואורדינציה נכונה, בגמישות, זריזות, וטיפוח סיבולת הלב והריאה שלנו. ראוי לציין כי ספורט גלישת הגלים משפר את הנתונים האלו ככל שעוסקים בו יותר ויותר. לפני הגלישה עצמה, יש להקפיד מאוד על מתיחות שרירים, ולהתמקד בעיקר על קבוצות השרירים של הכתפיים, הידיים, החזה, השכמות והגב העליון והתחתון, שכן אלו קבוצות השרירים המופעלות ביותר בעת גלישת הגלים. כמו כן הספורט כולל הרבה חתירה – בזמנים שהגולש לא גולש על הגל, ולמי שאינו בכושר, עשויה הגלישה להיות למעמסה על השרירים, לכן ראוי לאמן ולחזק אותם, ולהקפיד על מתיחות רבות לפני הגלישה וגם אחריה.

 

נשימות – נשימות סדורות ומלאות אוויר, הן כלי הכרחי בגלישת גלים, על מנת לספק לשרירים את כמות החמצן הדרושה להם בעת העיסוק בגלישה, ועל מנת שלא להתעייף ולשמור על מיקוד. מיקוד חשוב מאוד בגלישת גלים, כדי להבחין בתופעות הטבע המתרחשות על הים והגלים והסחף שלו, כמו כן כדי לחמוק מעצמים בקרקעית הים, בחוף או מאנשים שרוחצים בים ולהימנע מאסון. נשימות סדירות ועמוקות, יספקו מספיק חמצן להשאיר אותנו ממוקדים וערניים.

 

גמישות – גלישת גלים תורמת רבות לגמישות, העיסוק בגלישה מעצב את גוף הגולש, מחזק את שריריו ומותח אותם. גמישות הכרחית לגלישה ויש לשמור על גמישות ולאמן את הגוף להיות גמיש. בגלישת גלים יש תמיד לאן להתקדם, מבחינה של שיפור ביצועים וגלישה בגלים גדולים יותר, או ייחודיים יותר. ככל שרמת הגמישות שלנו תעלה, כך ישתפרו הביצועים ורמת הגלישה שלנו.

אימון הגוף לגלישת גלים

לקבלת פרטים נוספים והרשמה - צרו איתנו קשר.

אסף - 050-8212630

או מלאו את הפרטים שלכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

תודה על פנייתך!

תגובות גולשים